O mnie

Project Manager to człowiek, który myśli,
że dziewięć kobiet może urodzić dziecko w miesiąc.

Tak jest, ten suchar jest prawdziwy. I nie, nie dlatego, że naprawdę tak się da, ale dlatego, że tacy są PMowie 🙂

  • Autorska klasa matematyczna w 3 LO – nr 1 we Wrocławiu,
  • Matematyka, orz profil matematyka informatyczna na Politechnice Wrocławskiej,
  • MBA dla IT na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych,
  • 10 lat doskonalenia jako Administrator Systemów Informatycznych,
  • 4 lata Zarządzania Projektami i Zmianą,
  • oraz wiele lat współpracy pro bono na rzecz OPP w zakresie usług IT…

Nazywam się Piotr Pobikrowski i nie jestem Project Managerem idealnym. Jestem natomiast sobą, jak każdy z nas – wartościowy, z potencjałem i pełną gamą możliwości w życiu, w biznesie, czy na rynku pracy. Popełniam błędy, jak każdy, ale uczę się na nich. Inspiruję się innymi ludźmi, a szczególnie tymi, którzy kreują rzeczywistość wokół siebie. I choć nie idealny, to wierzę w ciągłe doskonalenie siebie i to, że my sami decydujemy dokąd zmierzmy i gdzie dojdziemy, nikt inny. Teraz chcę to przekazać Tobie. Dziś również decydujesz. Czemu dziś? A czemu nie?

– Jaki dziś dzień – zapytał Puchatek,
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.

Zapraszam Cię na mój blog o Zarządzaniu Projektami. Znajdziesz tu zarówno podstawy, jak i szczegóły metodyk, opisane wady i zalety, opis wielu dobrych praktyk i narzędzi, wiele praktycznych propozycji, w tym procesów i szablonów, odnośniki do wartościowych materiałów, a także anonimowe przykłady sytuacji i projektów z życia mojego i współpracowników, które pozwolą zrozumieć wady i zalety różnych podejść, a także jak można uczyć się na błędach.

Moim podstawowym celem na tym blogu jest ukazanie każdego tematu w optymalnie użyteczny sposób. Z jednej strony staram się zrobić to kompleksowo jako przekazanie podstawowej wiedzy różnych podejść, do zrozumienia mechaniki ich działania i nauczyć cię umiejętnego korzystania. Z drugiej strony zauważysz, że na niektórych elementach skupiam się bardziej niż na innych. Jest to zamierzone w celu zachowania czytelności i nie zanudzenia cię drogi czytelniku. Wyznacznikiem jest dla mnie użyteczność konkretnej wiedzy w praktyce lub innych tematach opisywanych przeze mnie na blogu.

Pod niektórymi postami odnajdziesz linki do innych miejsc w internecie, gdzie można uzupełnić soją wiedzę. Nie mam kompleksów, wiem, że inni potrafią opisać coś dokładniej lub ciekawiej. Jeśli jednak uznasz, że jakieś kwestie wymagają rozwinięcia na moim blogu, bardzo zachęcam do pozostawienia komentarza, a w miarę możliwości będę starał się dostarczyć odpowiedniej wiedzy.

Drugim, równie ważnym dla mnie celem, jest przede wszystkim zachęcanie do nauki myślenia, czyli zdobywania wiedzy, inspirowania się pomysłami i wyciągania z nich tego, co ci się przyda, odnajdywania przydatnych treści, odnoszenia do twojej otaczającej rzeczywistości i modyfikowania do twoich potrzeb. Najbardziej jednak do pamiętania, że każda wiedza jest tylko narzędziem, które możemy, ale nie musimy użyć. O dojrzałości decyzji czasem świadczy świadome nie wdrażanie lub wycofanie się z czegoś.

Na mojej stronie w menu głównym znajdziesz również Mapę tematów, która pozwoli sprawnie poruszać się w opublikowanych i planowanych tematach. Jeśli zainteresuje cię wartość wiedzy i chciałbyś czegoś więcej lub wygodniej, zajrzyj do zakładki Kurs online, może znajdziesz tam coś dla siebie. Zachęcam do regularnego przeglądania zakładki Polecam, w której dodaję opisy i linki do rzeczy, które uznaję za najwartościowsze. Na koniec zapraszam do dopisania się do mojej grupy mailowej, do której będę starał się regularnie wysyłać krótko i zwięźle najciekawsze treści, ale na tyle rzadko, abyś czuł się z tym komfortowo.

A teraz zapraszam cię do rozpoczęcia lektury od mojego pierwszego wpisu: Continous Improvement.